Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobyłce

AKTUALNOŚCI, strona 1:

PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2024-2028

Utworzono dnia 13.05.2024

Miasto Kobyłka podpisało umowę z Wojewodą Mazowieckim o wsparcie realizacji zadania własnego o charakterze obowiązkowym, realizowanego w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028. Wysokość dotacji wynosi 101 700 zł a udział...

czytaj dalej... na temat: PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU” NA LATA 2024-2028

Ważna Informacja

Utworzono dnia 11.04.2024

Punkt Wsparcia

Utworzono dnia 26.02.2024

Fundacja Ogarnij Emocje przypomina, że w Wołominie ul. Żelazna 1B prowadzony jest punkt specjalistycznego poradnictwa rodzinnego dla mieszkańców gmin Kobyłka, Poświętne, Wołomin  .    

czytaj dalej... na temat: Punkt Wsparcia

Do naszego zespołu poszukujemy Pracowników Socjalnych

Utworzono dnia 29.01.2024

     KIEROWNIK OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KOBYŁCE  Ogłasza nabór na wolne stanowisko: Pracownik socjalny, Starszy pracownik socjalny lub Specjalista pracy socjalnej min. do obsługi procedury "niebieskiej karty". Wymiar : 1 etat, forma...

czytaj dalej... na temat: Do naszego zespołu poszukujemy Pracowników Socjalnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie przystąpił do realizacji Programu "Opieka Wytchnieniowa"

Utworzono dnia 27.05.2024
Powiat Wołomiński/ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie przystąpił do realizacji  Programu "Opieka Wytchnieniowa" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024. ​wiecej informacji na ten temat...
czytaj dalej... na temat: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie przystąpił do realizacji Programu "Opieka Wytchnieniowa"

WYMIANA ZABAWEK DLA CHŁOPCÓW WIEKU 5-10 LAT

Utworzono dnia 19.04.2024

Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej akcji sąsiedzkiej polegajacej na wymienie, zaplanowanej z i dla mieszkańców Kobyłki w ramach realizowanego przez OPS w Kobyłce programu Organizowania Społeczności Loklanej.

Akcja nosi nazwę Wymiennika, podczas której będzie można wymienić się tym razem ZABAWKAMI dla chłopców w wieku 5-10 lat. 

Będziemy na Was czekać w najbliższą sobotę - 20 kwietnia 2024 w godz. 10:00-13:00 na ul. Fałata 4a, gdzie siedzibę ma Spółdzielnia Socjalna Podkowa.
Na spotkanie zapraszamy młodych kobyłczan w towarzystwie taty/opiekuna lub dziadka. Mamy też oczywiście są mile widziane.
Rodziców zapraszamy na rozmowę przy herbacie, a dzieci do wspólnej zabawy i wymiany swoich zabawek.
Więcej informacji na załączonym plakacie.
czytaj dalej... na temat: WYMIANA ZABAWEK DLA CHŁOPCÓW WIEKU 5-10 LAT

AKCJA SĄSIEDZKA O NAZWIE WYMIENNIK

Utworzono dnia 11.04.2024

Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji sąsiedzkiej zaplanowanej z i dla mieszkańców Kobyłki w ramach realizowanego przez OPS w Kobyłce programu Organizowania Społeczności Loklanej.

Akcja nosi nazwę Wymiennika, podczas której będzie można wymienić się kwiatami donniczkowymi i sadzonkami w tym kwiatów i roślin ogrodowych oraz zabawkami dla chłopców. 

Obie akcje odbędą się w kwietniowe soboty tj. 13 kwietnia i 20 kwietnia 2024 roku w godzinach 10:00-13:00 na ul. Fałata 4a.

W razie pogody inicjatywa odbędzie się na tarasie przed wejsciem do pomieszczeń Spółdzielni Socjalnej Podkowa.

Więcej informacji na załączonych plakatach w tym informacja jak będzie działać wymiennik sąsiedzki. 

 

czytaj dalej... na temat: AKCJA SĄSIEDZKA O NAZWIE WYMIENNIK

Kampania społeczna pt. Kobyłka galopuje po wiedzę"

Utworzono dnia 27.03.2024
Ustanowiony 2 kwietnia przez ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu rozpoczyna czas wszelkiego rodzaju kampanii i akcji społecznych temat AUTYZMU na całym świecie.
My również jako OPS w Kobyłce chcemy zwrócić uwagę na wspomniany temat i zachęcić do udziału w kampanii społecznej pt. "Kobyłka galopuje po wiedzę" w ramach , której przygotowaliśmy przy współpracy lokalnych specjalistów szereg spotkań o charakterze edukacyjnych i konsultacyjnym.
Cała oferta jest ogólnodostępna i bezpłatna dla mieszkańców Kobyłki, którzy tylko czują potrzebę, aby poszerzyć swoją wiedzę.
Wśród zaplanowanych spotkań oferujemy kontakt z psychologiem, pedagogiem, psychoterapeutą i psychotraumatologiem.
Na wszystkie spotkania obowiązują ZAPISY tel. 729-841-590 ! Liczba miejsc ograniczona.
Zachęcamy do udziału wszystkich Rodziców/Opiekunów dla których ważny jest prawidłowy rozwój ich dzieci!
Najbliższe spotkanie odbędzie się już 4 kwietnia o godz. 17:00 na którym będziemy rozmawiać na temat POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI.
Kampania społeczna pt.” Kobyłka galopuje po wiedzę” zorganizowana została przy współpracy lokalnych specjalistów w ramach programu Organizowania Społeczności Lokalnej.
czytaj dalej... na temat: Kampania społeczna pt. Kobyłka galopuje po wiedzę"

SPOTKANIA SĄSIEDZKIE

Utworzono dnia 07.03.2024

Zapraszamy Mieszkańców Kobylki do udziału w zorganizowanych tematycznych spotkanich sąsiedzkich organizowanych z i dla mieszkańców w ramach programu Organizowania Spolecznosci lokalnej.

czytaj dalej... na temat: SPOTKANIA SĄSIEDZKIE

Informacja dotycząca nowego świadczenia pielęgnacyjnego i świadczenia wspierającego od 01.01.2024 r.

Utworzono dnia 23.01.2024

Szanowni Państwo 1 stycznia 2024 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. nr 1429 -  dalej ustawa o świadczeniu wspierającym), która wprowadza nowe świadczenie – świadczenie wspierające dla osób niepełnosprawnych, a...

czytaj dalej... na temat: Informacja dotycząca nowego świadczenia pielęgnacyjnego i świadczenia wspierającego od 01.01.2024 r.

KOBYŁKOWSKI OPS W PROCESIE ZMIANY…

Utworzono dnia 10.11.2023

Wprowadzenie w życie zarządzeniem Kierownika OPS Kobyłka Programu Organizowania Społeczności Lokalnej w lipcu 2021 oraz zatrudnienie pracownika, który pracuje modelem organizowania społeczności lokalnej czyli środowiskową metodą pracy socjalnej rozpoczęło proces zmiany pod kątem sposobu pracy mianowicie:

  • charakterystyczny dotychczas sposób pracy o charakterze interwencyjnym został uzupełniony o pracę o charakterze profilaktycznym tj. długofalowej, grupowej i procesowej w której działania są planowane w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców;
  • odchodzenie od pracy na problemie na rzecz pracy na zasobach i potencjale;
  • upowszechnianie pracy z drugim człowiekiem o podejściu holistycznym/ całościowym.

Zaczęliśmy wspólnie z mieszkańcami tworzyć usługi społeczne typu warsztaty manualne, lekcje rysunku, grupy o charakterze samopomocowym w tym realizować projekty społeczne tworząc przestrzeń do współpracy z na rzecz innych mieszkańców.

Dbamy o edukację środowiskową. Od roku 2021 organizowane są cyklicznie w partnerstwie z innymi instytucjami i organizacjami seminaria/ konferencje/ wizyty studyjne poświęcone tematyce organizowania społeczności lokalnej i ekonomii społecznej dla których największą wartością jest człowiek. Ponadto pracujemy z grupami kategorialnymi między innymi
z seniorami, których wspieramy w procesie poprawy jakości ich życia i funkcjonowania w miejscu ich zamieszkania, ale również z uchodźcami, których wspieramy w procesie asymilacji w nowym kraju i środowisku.

Te wszystkie działania wpisują się bardzo w założenia STRATEGII ROZWOJU USŁUG SPOŁECZNYCH , POLITYKA PUBLICZNA NA LATA 2021-2035, który na poziomie gmin zakłada organizowanie i nadzór wsparcia DLA MIESZKAŃCÓW czyli uruchomienie usług społecznych, które będą odpowiedzią na zgłaszane potrzeby zainteresowanych/mieszkańców.

Pomysłem państwa na osiągniecie nowej jakości polityki społecznej jest powołanie w 25% gmin do roku 2030 roku na terenie naszego kraju Centrów Usług Społecznych (CUS), które będą pełnił rolę koordynatora usług społecznych i zdrowotnych w danej gminie. Należy wspomnieć, ze w gminach do 100 tys. mieszkańców takie Centrum Usług Społecznych powstaje z przekształcenia lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS). To co charakterystyczne dla CUS tj. : oferta usługowa adresowana do ogółu mieszkańców miasta, praca środowiskowa, współpraca z lokalnymi partnerami, praca na zasobach, koncepcja jednego okienka, usługi mobilne, specjalistyczne usługi poradnicze, które w większości już praktykujemy w naszym OPS i Mieście Kobyłka.

Jako Miasto Kobyłka i kobyłkowski OPS przygotowujemy się do zmiany od października 2022 roku pracując interdyscyplinarnie w ramach powołanego  zarządzeniem nr 196/2022 Burmistrza Miasta Kobyłka, Zespołu ds. wypracowywania i testowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie pomocy społecznej. Członkowie tego zespołu uruchomili proces zmiany polegający na rozwoju, integracji i poszerzeniu dostępności usług społecznych dla mieszkańców Kobyłki. To bardzo wpisuje się w odpowiedzi na potrzeby polskiego społeczeństwa i nowe wyzwania cywilizacyjne, a jednocześnie wspiera rozwój samorządności lokalnej i partnerskiej współpracy międzysektorowej.

Ta krocząca zmiana w polityce społecznej stwarza tym samym nowe możliwości rozwoju służb społecznych, pracy socjalnej i pracy środowiskowej na co pracownicy kobyłkowskiego OPS przygotowują się od jakiegoś czasu uczestnicząc w szeregu szkoleń kompetencyjnych organizowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki  Społecznej.   

Opracowała: Izabela Drzazga

Koordynator OSL

 

 

 

 

czytaj dalej... na temat: KOBYŁKOWSKI OPS W PROCESIE ZMIANY…

Dodatek osłonowy 2024r.

Utworzono dnia 31.01.2023

Od 2 stycznia 2024 można składać wnioski o "nowy" dodatek osłonowy ZA OKRES 01.01.2024 - 30.06.2024 Wprowadzone z dniem 31.12.2023 roku przepisy ustawy z 7 grudnia 2023 r. o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła (Dz. U. z 2023...

czytaj dalej... na temat: Dodatek osłonowy 2024r.

Usługa Złota Rączka dla Seniora

Utworzono dnia 18.09.2023
DROGI SENIORZE !
we współpracy z Powiatowym Centrum Rodzinie w Wołominie uruchamiamy USŁUGĘ o nazwie "ZŁOTA RĄCZKA DLA SENIORA" ????‍????????‍????????‍????
 
 
 
Z ramienia OPS Kobyłka, program koordynuje
Izabela Drzazga - Organizator Społeczności Lokalnej- Koordynator OSL
tel. 729-841-590

 
czytaj dalej... na temat: Usługa Złota Rączka dla Seniora

Akcja Wsparcie Socjalne od Domu Matki

Utworzono dnia 21.09.2023
Drogi Mieszkańcu!
jeśli potrzebujesz wsparcia w postaci żywności, to jest akcja dla Ciebie ????
Koordynator Domu Matki na warszawskiej Białołęce informuje, że kilka razy w miesiącu posiadają do przekazania potrzebującym dużą ilość warzyw, owoców i pieczywa. Są to produkty nie sprzedane na bazarach i w piekarniach, całkowicie nadające się do spożycia. Wystarczy zgłosić sie do tut. OPS i po weryfikacji, w uzgodnionym terminie odebrać produkty z w/w Domu Matki znajdującego się w Warszawie.
 

 

czytaj dalej... na temat: Akcja Wsparcie Socjalne od Domu Matki

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 98

W poprzednim tygodniu: 133

W tym miesiącu: 380

W poprzednim miesiącu: 501

Wszystkich: 24750